Direkt till innehållet

Skriv för att söka i terapirekommendationerna

Ex. demenssjukdomar

Läkemedelskommittén Halland

Ledamöter Läkemedelskommittén Halland

Ordförande

Dr Tamara Adem, Hälso- och sjukvårdsavdelningen, Regionkontoret, Halmstad*

tamara.adem@regionhalland.se

Vice Ordförande

Informationsläkare Johan Bergström, VC Hertig Knut, Halmstad*

johan.bergstrom@regionhalland.se

Sekreterare

Apotekare Magnus Bengtsson, Läkemedelsstrateg, Regionkontoret, Halmstad*

magnus.bengtsson@regionhalland.se

Ledamöter

Dr Hans Ackerot, Psykiatrin Halland

Hans.Ackerot@regionhalland.se

Dr Ina Dagis, VC Åsa, Kungsbacka

ina.dagis@regionhalland.se

Dr Berne Eriksson, Medicinkliniken, Hallands sjukhus, Halmstad

Berne.Eriksson@regionhalland.se

Dr Jonas Eriksson, VC Kungsbacka

Jonas.Eriksson@regionhalland.se

Dr Kent Åke Henricson, Barn- och ungdomskliniken Hallands sjukhus, Halmstad

kentake.henricson@regionhalland.se

Apotekare Linda Landelius, Läkemedelsstrateg, Regionkontoret, Hallands sjukhus, Halmstad*

linda.landelius@regionhalland.se

Informationssköterska Katarina Möller Fornander, Capio Husläkarna Vallda, Kungsbacka*

katarina.moller@regionhalland.se

Dr Mikael Olsson, Medicinkliniken, Hallands sjukhus, Varberg

mikael.olsson@regionhalland.se

Apotekare Patrik Olsson, Läkemedelsenheten, Hallands sjukhus, Varberg*

patrik.olsson@regionhalland.se

Tandläkare Per Rabe, Specialisttandvården, Hallands sjukhus, Halmstad

per.rabe@regionhalland.se

Dr Lars Rödjer, Medicinkliniken, Hallands sjukhus, Varberg

lars.rodjer@regionhalland.se 

Dr Annika Teleman, Capio Movement, Halmstad

Annika.teleman@capio.se

Adjungerade

Informationsapotekare Anton Hübner, Regionkontoret, Halmstad

anton.hubner@regionhalland.se

Informationsläkare Sara Lindholm, VC Onsala, Kungsbacka

sara.lindholm@regionhalland.se

Administrativ assistent Ida Josephsson, Regionkontoret, Halmstad

ida.josephsson@regionhalland.se

 

 

 

 

 

 

Senast ändrad: